אומגה 3 בהריון – למה היא קריטית עבור תאי העובר והתינוק הנולד?

דגים ידועים כיום כמזון המזוהם ביותר בכדור הארץ במתכות כבדות, במיוחד כספית.

גם דגי מים עמוקים מהים הצפוני מכילים כמויות משמעותיות של כספית שהינה מתכת רעילה מאוד.

ה-FDA האמריקאי ממליץ לנשים בהריון ולנשים מינקות למעט מאוד באכילת דגים מכיוון שהכספית עוברת גם דרך חבל הטבור לעובר וגם דרך חלב האם. האירוניה היא, שדווקא בתקופת טרום ההריון, ההריון ותקופת ההנקה יש לצרוך כמויות גדולות של אומגה 3 כדי שיהיה חומר גלם איכותי עבור תאי העובר והתינוק הנולד. אומגה 3 חיונית להתפתחות מח העובר והתינוק. גם לגברים ולנשים שאינן בהריון, וכספית לעומת זאת הינה חומר רעיל, שהשלכותיו על הגוף עדיין נחקרות.

אומגה 3 בהריון – למה דווקא חשוב שתהיה צמחית

האומגה 3 המוכרת כחומצת השומן Alpha Linoleic Acid) ALA) היא צמחית, דגים ממירים אותה לשתי חומצות שומן נוספות הנאגרות בכבד הדג (EPA, DHA).
חומצות ALA נמצאות בחלב האם, והן חיוניות להתפתחותו של מוח העובר ועיניו. מחקרים מוכיחים כי הוספת ALA לתזונה של נשים בהריון יש השפעה חיובית על התפתחות חזותית והקוגניטיבי של התינוק. כמו כן צריכה גבוהה יותר של חומצות שומן של אומגה 3 עשויים להפחית את הסיכון לאלרגיות אצל תינוקות. לכן לצריכת אומגה 3 בהריון יש חשיבות בריאותית גדולה.
כמו כן הוכח כי צריכה מוגברת של ALA הכרחית כדי להוריד את הסיכון לרעלת הריון ואף עשויה להגדיל את משקל הילוד.

אומגה 3 בהריון

שמן המרווה המרושתת

שמן המרווה המרושתת אינו מכיל אלרגנים משום סוג, אינו מדלל את הדם, אלא ההיפך, מסייע בזרימת דם ובמניעה של תסחיף (קרישת דם). אין תופעות לוואי, והמוצר נמצא כמומלץ לצריכה על ידי חולי לב, נשים בהריון וילדים.  אומגה 3 ממרווה המרושתת מספקת חומצת שומן חיונית הנקראת ALA שהינה זהה בהרכבה לאומגה 3 העוברת בחלב של אמהות.

בשנת 1990 היתה פריצת דרך כשגילו את המאפיינים המדהימים של שמן המרווה המרושתת. כ-50% של חומצת שומן חיונית מסוג ALA בעלת תכונות מרפא טבעיות וייחודיות.
חומצת שומן אלפא לינואית מלווה את גוף האדם בכל השלבים, מההריון (נוכחות בשליה) דרך הנקה (חומצת שומן ALA עוברת בחלב אם), מסייעת לבני נוער בעיקר בכל הקשור בבעיות קשב וריכוז ועד לגיל מבוגר. שמן המרווה המרשותת הינו השמן היחיד שאינו עומד בסיכון של התחמצנות, אלא עומד יציב כשנתיים מרגע הייצור. בנוסף, שמן זרעי המרווה מכיל כ-25% אומגה 9, אשר ידועה כמורידה לחץ דם גבוה וחשובה לתפקודי מוח וזיכרון.

אומגה 3 ממרווה מרושתת מכילה תרכובת של נוגדי חמצון חזקים כגון קו אנזים CoQ10, ויטמין E ו-9 סוגים שונים של סטרולים טבעיים אשר מורידים רמות כולסטרול, נלחמים ברדיקלים חופשיים, בעלי תכונות אנטי דלקתיות, אנטי בקטריאליות, אנטי ויראליות ובעלי אלמנטים מונעי סרטן.

  • שמן זרעי המרווה אינו מכיל אסטרוגן, או חומרים רעילים או אלרגניים.
  • 100% טבעי.
  • מתאים לצמחונים וטבעוניים.
  • שמן זרעי מרווה מרושתת מתאים לתינוקות, פעוטות, נשים בהריון, אמהות מניקות, קשישים, וכמובן לאנשים בריאים כחלק מאורח חיים בריא ומניעת מחלות.

**הערה לנשים בהריון: ההרכב של מרווה מרושתת שונה מצמח מרווה המסורתי אשר אינן מומלץ לנשים בהריון ואינו מכיל אומגה 3.