חשיבות שילוב אומגה 3 כבר מהשנים הראשונות של התינוק

המוח שלנו דורש ויטמינים וחומרים מזינים כבר מהיום הראשון לחיינו. תזונה אופטימלית עשירה בנוטריינטים היא הכרחית עבור כל אותם 100 מליארדי תאים במוח כדי לתפקד ביעילות לפעולות כמו שמיעה, ראייה, ריח, דיבור, הליכה, למידה או ריכוז.

75% מהתפתחות המוח מתרחשת בתקופת הינקות,לכן חשוב מאוד לשלב חומצות של אומגה 3 כבר מהשנים הראשונות של התינוק.
הצריכה התזונתית אצל הילדים עשויה להיות קשורה לביצועיהם הנפשיים ורמות הריכוז, זאת משום שכאשר אנו לומדים משהו חדש, תאי המוח שלנו שולחים מסרים אחד לשני, כדי לעשות זאת ביעילות התאים צריכים להיות מוזנים במזון עשיר בנוטריינטים.
ילדים ומבוגרים שנולדו לפני הזמן (פגים), הינם בעלי נטייה גבוהה יותר להפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, חרדתיות יתר, תפקוד חברתי לקוי ואימפולסיביות בהשוואה לילדים ומבוגרים שנולדו לאחר הריון מלא.

אומגה 3 לילדים

מאמר הביקורת של האנתרפולוג ג’ון לנגדון

במאמר הביקורת שכתב האנתרופולוג ג’ון לנגדון בשנת 2006 הוא טען כי DHA היא לא חומר מזין חיוני להתפתחות המוח של תינוקות, וכי נשים בהריון ממירות ביעילות רבה ALA ל -DHA. עוד הוא טען כי עוברים ותינוקות יכולים לקבל DHA כי זו חומצת שומן ששוחררה מרקמת השומן של האם ועברה באמצעות חבל הטבור או חלב אם. במקרים של רמות נמוכות מאוד של DHA מהאם, תינוקות יכולים לנצל חומצות שומן אחרות לרקמת המוח אשר יכול להיות מוחלפת מאוחר יותר על ידי DHA.

אומגה 3 מרווה מרושתת והפרעות קשב וריכוז

לאחר אבחון רשמי שתוצאותיו מעידות על הפרעת קשב וריכוז, אופציות הטיפול העומדות בפני ההורים כוללות טיפול קונבנציונלי, המבוסס על ריטלין או על קונצרטה, ולחילופין – טיפול טבעי. האלטרנטיבה הטבעית תהיה מבוססת, במרבית המקרים, על אומגה 3. התגלית של אומגה 3 מרווה מרושתת, המוכרת כיום כמקור איכותי ועשיר במיוחד של חומצות שומן אומגה 3, מתגלה במקרים רבים של הפרעות קשב וריכוז, כפתרון טבעי ויעיל אשר חוסך מהילד המטופל את תופעות הלוואי המתלוות, בדרך כלל, לשימוש בתרופות הקונבנציונליות.