מה ההבדלים בין סוגי הויטמין D השונים?

כיום רוב סוגי הויטמין D שנמכרים ברשתות השיווק מגיעים כפרקציה שומנית (קפסולות שומניות או בצורת נוזל). כדי להיספג, סוגים אלה של ויטמיני D זקוקים לסביבה שומנית, ולכן לרוב ממליצים ליטול אותם בליווי מזון שמכיל שומן. הבעיה היא שכיום אחוז ניכר מהאוכלוסיה סובל מבעיות של עיכול שומנים ולכן עבורם ספיגת הויטמין תהיה ירודה. ה Micellized D3 מומס במים ועבר תהליך שנקרא מיצליזציה (micellization). תהליך שייצורו הוכח כבעל רמת הספיגה הגבוהה ביותר בגוף.

לקבלת חוברת מידע על ויטמין די

כל הסוד הוא בייצור

תהליך המיצליזציה יוצר טיפות קטנות של חלבון ופוספוליפידים שנקראות מיצלות. המיצלה יכולה להיות משונעת במחזור הדם ונספגת בצורה אופטימלית. תהליך המיצליזציה הופך נוטריינטים מסיסי שומן לנוטריינטים מסיסי מים קטנים יותר בגודלם הנקראות מיצלות. למיצלות יש גישה ישירה אל השכבה המימית במעי הדק. גישה זו מאפשרת ספיגה מהירה ומירבית של נוטריינטים מסיסים במים. תוספי תזונה שעברו תהליך מיצילזציה דורשים מאמץ מינימלי ממערכת העיכול להבדיל מתוספים שלא עברו את התהליך.

את הויטמין אפשר ליטול עם או בלי אוכל בכל שעה ביום. מחקרים אחרונים שנערכו על גברים ונשים בגילאים שונים על ויטמין מסוג זה, מוכיחים ספיגה גבוהה פי 5 יותר מכל נגזרת אחרת של ויטמין D.

מה היתרונות של ויטמין D מסוג Micellized D3?

  • תהליך הייצור של הויטמין (מיצליזציה) מבטיח ספיגה גבוהה ביותר.
  • הוכח כי ויטמין D מסוג Micellized מסייע לספוג סידן מהמזון. ללא ויטמין D העצמות יהיו חלשות ותהיה נטייה לשברים ואוסטאופורוזיס.
  • ניתן ליטול Micellized D3 בכל שעה של היום, עם או בלי אוכל. בגלל תהליך הייצור הייחודי תתבצע ספיגה מירבית בכל מקרה.
  • Micellized D3 מתאים למבוגרים, נשים בהריון, ילדים ותינוקות.

לפרטים נוספים על ויטמין D3 בספיגה גבוהה

Sunny