ויטמין D לילדים

מדי קיץ אנו עדים למסעות ההסברה של האגודה למלחמה בסרטן שמתריעים בפני נזקי השמש.

ואכן חשיפה ממושכת לשמש מעלה את כמות הרדיקלים החופשיים, גורמת לקמטים ומעלה את הסיכון לסרטן.

העור שלנו מייצר ויטמין D מחשיפה לאור שמש, אבל בחודשים מסוימים של השנה – כלומר בנובמבר, דצמבר, ינואר, פברואר ומרץ גם בארצנו שטופת השמש 80% מהאוכלוסיה סובלים ממחסור בויטמין D , בניהם גם ילדים.

לכן אירגוני הבריאות בכל העולם ממליצים ליטול ויטמין D כתוסף תזונה. הויטמין שיהיה הטוב ביותר עבור העור יהיה זה שנספג בצורה האופטימלית ביותר. ויטמין D3 שנוצר בתהליך ליפוזומאלי הינו הויטמין בעל יכולת הספיגה הגבוהה ביותר. התהליך הליפוזומאלי מגדיל משמעותית את יכולת ההמסה, הספיגה, והזמינות הביולוגית של המוצר לעומת כל  ויטמין D אחר באמולסיה, כדור או נוזל.

חשיבתו של ויטמין D לילדים

דווקא היום, בעידן המודרני הילדים סובלים ממחסור חמור במיוחד של ויטמין D, הסיבה לכך היא שהילדים כיום מבלים את רוב זמנם בבתים, בכיתות בתי הספר, במעונות וגני ילדים, ופחות חשופים לשמש.

ויטמין D לילדים

אם יש מחסור בויטמין D אז גם לא מתבצעת ספיגה של סידן לשמירה על בריאות העצם. ילדים עם מחסור בויטמין עלולים לסבול מסיכון מוגבר לשברים ומחסור במינרלים חשובים המסייעים לגדילה והתפתחות תקינים.

הגוף שלנו זקוק ויטמין D בכל שלבי החיים, כולל בשלב הרחם. למעשה, אם את אישה בהריון או מתכננת להיכנס להריון תוספת של ויטמין D לתזונה שלך היא מומלצת ואף הכרחית.

היום החוקרים מבינים כי נשים שסובלות ממחסור בויטמין D בזמן ההריון יהיו בעלות סיכוי גבוה יותר שילדיהם יסבלו מאסטמה ובעיות התפתחותיות. כמו כן בשנים האחרונות מחקרים מראים שילדים שחסרי ויטמין D נוטים יותר לפתח סוכרת מסוג , טרשת נפוצה ,דלקת מפרקים, וקרוהן.

ויטמין D חשוב גם לתפקוד תקין של המערכת החיסונית ולבריאות השיניים.

 

לקבלת חוברת מידע על ויטמין D