חשיבות ויטמין D לעור הפנים

העור הוא קו ההגנה הראשון נגד פולשים פתוגניים ונמצא תחת מתקפה מתמדת של הסביבה החיצונית. למעשה, זו הסיבה שהגוף חייב להחליף כ 30,000-40,000 תאי עור בכל רגע נתון.

התחדשות מתמדת של תאי העור מתרחשת בתאים מיוחדויטמין D לעור הפניםים הנקראים קרטינוציטים המהווים כ 95% מכל התאים באפידרמיס (שכבת עור חיצוני).

העור הוא איבר, ובדיוק כמו כל שאר האיברים בגופנו גם העור זקוק לויטמינים חיונים על מנת להיות במיטבו.  ויטמין D מעורב באופן ישיר בהתרבות והתמיינות של תאים, כמו גם בתפקוד מערכת חיסונית אופטימלית, מה  שהופך אותו לחומר המזין והחשוב ביותר לעור בריא. ובמלים אחרות, מחסור בויטמין D יגרום לשכבת יובש, קמטים, איבוד הלחות ועור רפוי.
רמה מספיק גבוהה של ויטמין D תסייע להחליק קמטוטים וקווים קטנים על עור הפנים, תוציא את הזוהר הטבעי של העור ותשפר את הרכות. כמו כן ויטמין D ידוע כמסייע בתיקון נזקי השמש, כתמים כהים, מחדש לחות ומגביר את הגמישות של העור.
הצורה הטובה ביותר לספוג ויטמין די היא דרך השמש בשעות המומלצות.

אולם חשיפה ממושכת לשמש מעלה את כמות הרדיקלים החופשיים, גורמת לקמטים ומעלה את הסיכון לסרטן.

אם כן מומלץ ליטול ויטמין D כתוסף תזונה. הויטמין שיהיה הטוב ביותר עבור העור יהיה זה שנספג בצורה האופטימלית ביותר. ויטמין D3 שנוצר בתהליך ליפוזומאלי הינו הויטמין בעל יכולת הספיגה הגבוהה ביותר. התהליך הליפוזומאלי מגדיל משמעותית את יכולת ההמסה, הספיגה, והזמינות הביולוגית של המוצר לעומת כל  ויטמין D אחר באמולסיה, כדור או נוזל.