מהי תסמונת המעי הרגיז?

סובלים מכאבי בטן בתדירות גבוהה? מתמודדים עם יציאות לא סדירות, שלשול או עצירות? זה הזמן לדעת יותר על תסמונת המעי הרגיז המלווה בתסמינים הפוגמים באיכות החיים.
בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי אודות התסמונת, מאפייניה ודרכי טיפול במעי רגיז.

תסמונת המעי הרגיז הינה מחלת מעי הידועה בענף הרפואה תחת השם IBS. התסמונת נפוצה בעיקר בקרב נשים ושכיחותה בעולם המערבי נעה בין עשרה לעשרים אחוזים מהאוכלוסייה.
תסמיני המחלה כוללים בין היתר: כאבי בטן כרוניים, שינויים תכופים ביציאות, גזים ותחושת אי נוחות בבטן התחתונה, דחיפות למתן צואה ועוד.
הגורמים להופעת התסמונת אינם כוללים סיבות או סימנים אותם ניתן להוכיח בבדיקות שונות, ולכן אבחון התסמונת מתבצע בהתאם לבירור רפואי מעמיק המשלב בין תדירות תסמיני המחלה, הרגלי התזונה של הנבדק,

בדיקה גופנית מקיפה ובדיקות מעבדה כגון: ספירת דם, תפקודי בלוטת התריס וכדומה. ברוב המקרים, בדיקות המעבדה נועדו לשלול הימצאותן של מחלות כגון: צליאק, מחלות מעי דלקתיות, אי סבילות לפרוקטוז ומחלות נוספות המתאפיינות בתסמינים זהים לאלו של תסמונת המעי הרגיז.

תסמונת המעי הרגיז – כיצד מתמודדים?

דרכי הטיפול בתסמונת המעי הרגיז כוללות שלושה סוגי טיפול שונים: הטיפול התזונתי, הטיפול התרופתי והטיפול באמצעות שינוי בהרגלי החיים. במסגרת התזונתית של טיפול במעי רגיז, המטופלים נדרשים לתפריט מיוחד המותאם להם על ידי דיאטנית קלינית, כאשר מטרת התפריט היא לנסות לאבחן מה הם סוגי המזון המשפיעים על התסמינים הנלווים לתסמונת. הטיפול באמצעות שינוי בהרגלי החיים מיושם אף הוא באמצעות הקניית הרגלים המיועדים להוביל להקלה על תסמיני התסמונת, לרבות, הפקדה על ארוחות מסודרות לאורך היום, הקפדה על פעילות ספורטיבית סדירה, הימנעות ממצבי לחץ ומתח נפשי ועוד.

טיפול טבעי במעי רגיז?

בשנים האחרונות המודעות של טיפול במעי רכיז והקלה על סימפטומים באמצעות צמחי מרפא עולה  מהסיבה הפשוטה שלהבדיל מתרופות קונבנציונאליות, הטיפול באמצעות צמחי מרפא אינו כולל תופעות לוואי כלל.

תסמונת המעי הרגיז

טיפול בתסמונת המעי הרגיז באמצעות צמחי מרפא

טיפול טבעי במעי רגיז –  ככל שעובר הזמן מתרבים הנתונים שיש מקום לטיפול תזונתי בתכשירים רפואיים גם לשמירה על הפוגה וגם לסיוע בתופעות הלוואי של התרופות.
תוספת של צמחי מרפא לטיפול יכולים להוות יתרון גדול לבריאות הכללית ולקדם מצב של רמיסיה.

לצמחי המרפא הנכונים יש את היכולת לחזק את המערכת החיסונית, ולשמור על תפקוד נכון של מערכת העיכול בהפחתה של מתחים וצמצום התהליך הדלקתי.
הטיפול הוא עדין, בטוח, ונטול תופעות לוואי. מטרת צמחי המרפא היא להפחית באופן משמעותי את הדלקת במערכת העיכול בפרט ובגוף בכלל.

טיפול בתסמונת המעי הרגיז באמצעות פורמולת קרונקס+

טיפול טבעי במעי רגיז יכול להיות אפקטיבי גם באמצעות פורמולת צמחי מרפא, המסייעת לסובלים מדלקות במערכת העיכול, שלשולים, גזים וכאבי בטן.
פורמולת קרונקס+ מיוצרת בתהליך יחודי, מכל צמח מופקים עשרות ומאות חומרים פעילים והשילוב בינהם יוצר את ההרכב הייחודי המקנה לה פעילות: נוגדת דלקת, נוגדת עווית, מצמתת, מעודדת התחדשות רקמות, מפחיתה גזים, ונוגדת שלשול.
פורמולת קרונקס+ מסייעת לגוף בשיקום רקמת המעי הפגועה שיקום רירית המעי והחזרת מערכת העיכול לפעילות תקינה.

פורמולת קרונקס+ מתאימים לסובלים ממחלות מעיים דלקתיות ברמה קלה עד בינונים. אצל חלק מהאנשים ישנה הפחתה משמעותית בתדירות הופעת התסמינים, ובחלק גדול יותר מהמקרים השילוב בין הקרונקס יחד עם תזונה נכונה, צריכת ויטמינים חיוניים ופעילות ספורטיבית סדירה, מאפשר למטופלים ליהנות מאיכות חיים בריאה יותר