בעשורים האחרונים יש תופעה גורפת – אנשים מסרבים להזדקן. יש כאלו שמסתפקים בקוסמטיקאית טובה ויש את אלו שישכבו תחת סכין המנתחים בניסיון להשיב את הנעורים.

לאלו מאתנו שנולדו כבר לתוך עידן האנטי איג'ינג יש יתרון ברור על דורות העבר – מודעות בריאותית וגופנית גבוהה. אם בעבר יכולת להסתפק בקוסמטיקאית טובה ותיבת איפור משודרגת, אז היום הרפואה מציעה לנו שפע של אפשרויות להראות נהדר ולהזין את עצמנו מבפנים – החוצה.

בוא נשפוך קצת אור על העור

העור שלנו בנוי משלוש שכבות אפידרמיס, דרמיס והיפודרמיס. הקולגן הנמצא בדרמיס, הוא חלבון המהווה בסיס לחיבור רקמתי אשר נותן תמיכה למבנה העור ולכן הכרחי למראה עור צעיר גמיש ורענן. סביב גיל 35 באופן טבעי קצב ייצור הקולגן הולך ופוחת, גם החשיפה לשמש, זיהום האוויר וגורמים סביבתיים משפיעים על הפחתת ייצור הקולגן הטבעית.

לוויטמין C יש נוכחות חשובה בשלבי ייצור סיבי הקולגן, למעשה אפשר לומר כי אין קולגן ללא ויטמין C.  בקליניקות היופי הבינו את משמעותו של ויטמין C, ולקולגן המוזרק במרפאות הוסיפו אותו. יתרה מכך, היום תמצאו על המדף שלל תכשירי טיפוח המתהדרים בויטמין סי.

עור צעיר ובריא עם ויטמין C

 

אתם נראים כמו מה שאתם אוכלים

אם היה לכם ספק עד כמה משפיע מה שנכנס לך לגוף על המראה שלכם, כדי שתשימו לב לממצאי המחקר הבא: במשך שנה בדק המחקר, שנערך באוסטרליה, את הקשר בין הרגלי התזונה לכמות הקמטים בעורם של כ-500 נשים וגברים מלאומים שונים. הנבדקים תיארו בפירוט את תפריטם היומי, והחוקרים עקבו אחר תהליך ההתקמטות של עורם.

התוצאה? אלה שהרבו באכילת ירקות, פירות, דגים, קטניות, שמן זית ודגנים מלאים התקמטו הרבה פחות מאלו שהרבו באכילת מזונות עתירי שומן, סוכר ובשר מעובד. על – ידי בחירת המאכלים הנכונים נוכל להעשיר את עור פנינו בוויטמינים ונסייע בהגברת קצב ייצור הקולגן, כל שעלינו לדעת אלו חומרי הזנה הגוף שלנו צריך.

אז איפה הויטמין C שלי?

נמצא את הויטמין C בירקות ופירות. 10-8 מנות פרי וירק הן פריט חובה בתפריט היומי. מכיוון שהם עצמם חשופים לשמש, הם מכילים חומרי הגנה רבי עוצמה, ובעיקר נוגדי חמצון שמגנים גם על העור האנושי מפני נזקי השמש. לשיפור מראה העור יועילו במיוחד אלה שמכילים ויטמין C (פירות הדר, קיווי, כרוב ועוד) וסלניום (אגוזי ברזיל וזירעונים).

הבעיה היא שכדי שויטמין C יגשים את התכונות הרפואיות והטיפוליות שלו בגוף, יש לצרוך אותו במינונים גבוהים, הרבה יותר גדולים מכמה פירות וירקות בתזונה היומית שלנו.

ומכיוון שויטמין C בצורתו הפשוטה הוא חומצי ומגרה את מערכת העיכול ולא ניתן ליטול אותו בכמויות גבוהות  – החלטנו להביא את הויטמין C שצורת הייצור שלו היא מהמתקדמות ביותר בעולם – ויטמין C  ליפוזומאלי.

ויטמין C נוזלי ליפוזומאלי שמיוצר בטכנולוגיה ייחודית המבטיחה את הספיגה הגבוהה ביותר בעולם תוספי התזונה.
מדובר בפטנט ייחודי בו כל מולקולה של ויטמין C נעטפת בציפוי של פוסוליפידים – אלה הם אבני הבניין של קרום התא האנושי. תהליך הייצור הייחודי הזה נקרא טכנולוגיה ליפוזומאלית מכיוון שהציפוי של הפוספוליפיד יוצר מולקולות שומניות עגולות הנקראות ליפוזומים – ואלה מכילות בתוכו את הויטמין.

עצם הציפוי השומני (פוספוליפידי) של הויטמין מאפשר לו להיספג במערכת העיכול כשומן ולכן לא נוצר גירוי במערכת העיכול במינונים גבוהים.
כמו כן, הציפוי המיוחד מגביר את הטמעתו וספיגתו בגוף, מונע התפרקותו בחומציות הקיבה, ונספג ישירות בתאים.
מדובר במנגנון ספיגה חדשני ושונה מהותית מכל סוגי ויטמיני C הנמכרים בארץ.

יתרון נוסף בכך שהויטמין מגיע בצורתו הנוזלית הוא שאפשר למרוח אותו חיצונית על גבי העור.

התוצאות והמחמאות לא יאחרו לבוא.

השאר תגובה