כשהיינו ילדים הפרסומות של מועצת הפירות היו תמיד מזכירות "קיווי עסיסי עם ויטמין סי" ובכל מקום היית רואה את הירקן החביב מזכיר לאימהות לקנות לילדים פירות הדר נגד מחלות החורף.

מה משותף לכל הפירות והירקות שהעמיסו עלינו בכל מקום כדי "להבריא" ?

המלך של מערכת החיסון – ויטמין C

במהלך שנות חיינו המוקדמות, מהווה ויטמין C את אחד הויטמינים החשובים ביותר לבריאות וזאת, בשל תמיכתו בתהליכי גדילה והתפתחות שונים, יכולתו לסייע בחיזוק מערכת החיסון העדינה בשנות חייו הראשונות של האדם, הוא ממזער חבלות ושריטות, עוזר לכלי הדם ומשולב בכל תהליך ריפוי בגופנו. בנוסף, מסייע ויטמין C בהגברת ספיגת הברזל בגופנו ולפיכך מסייע בטיפול באנמיה על רקע חוסר במינרל זה, המהווה תסמונת שכיחה למדי בגיל הילדות.

ויטמין סי נמצא במרבית הירקות והפירות והסיבה שבגללה האדם זקוק לו היא פשוטה – גוף האדם אינו מייצר בעצמו ויטמין סי. יותר מכך – רוב החיות מייצרות כמויות שונות של ויטמין- C בכבד או בכליות שלהם. כאשר באים לבדוק את כמות ויטמין C שבעלי החיים מייצרים כל יום, אנו רואים בין מאות מ"ג ביום שקט ובריא, ועד עשרות רבות של גרמים ביום לפי הצורך במצבי פציעה, מחלה, לחץ של בריחה מטורף ועוד. כאשר מצב החיה בעייתי – מחלה, פציעה, פגיעה, לחץ  – גופן מייצר ויטמין C בכמויות גדולות יותר בהתאם לצורך.

אנו מעולם לא ייצרנו ויטמין סי בגופנו אך גם קופים חזירים ועטלפים לא מייצרים ונהנים משפע של ויטמין סי. איך תשאלו? הם חיים בסביבה עתירת ויטמין סי והתפריט שלהם עשיר וזמין, בעוד האדם עבר לסביבה פחות שופעת ותזונה פחות עשירה בויטמין זה.

ויטמין C

להחזיר את הויטמין סי ואת הצבע ללחיים

עד לעת החדשה, הדרך היחידה לצרוך וויטמין סי הייתה בפרי ובירק, מה שגרם לאובדן חיי אדם לא פעם – מחסור חמור בויטמין – C גורם למחלת חסר הנקראת צפדינה שהייתה נפוצה במאות הקודמות אצל מלחים בים ואצל תושבי קווי הרוחב הצפוניים שלא הייתה להם גישה לויטמין סי. צפדינה היא מחלה נוראה ונחסוך לכם את התיאורים שהשאירו לנו היסטוריונים. כיום צפדינה כמעט ואינה קיימת אך מחסור בויטמין סי במיוחד בגילאים בו הגוף מתעצב יכול לפגוע אנושות במערכת החיסון של הילד וכמו שהזכרנו, כיוון שויטמין סי וברזל הולכים יד ביד, מחסור בויטמין סי יכול לגרום לאנמיה אצל ילדים.

בעת החדשה הומצאו תוספי התזונה והיום כמעט כל אימא קונה בחורף מאגר טבליות טעימות ולעיסות של ויטמין סי. אך בשל העובדה שויטמין סי הינו מסיס במים הוא אינו נספג כראוי בגוף הילד ויותר מכך – על מנת שהילד יקבל את מנת הויטמין סי שהוא זקוק לה, בעיקר כשהוא חולה, עליו ליטול כמות גדולה הגורמת לתופעות לוואי כגון שלשול ובעיות מעי נוספות. מה גם שרוב התכשירים בארץ מגיעים בצורת חומצה אסקורבית רגילה אשר גורמת להעלאת החומציות במערכת העיכול. ובכן אימהות, יש לנו פורמולה חדשה ומנצחת בשבילכן.

ליפוזומלי וקל לי!

אקוסאפ מביאה אליכם ויטמין סי נוזלי ליפוזומלי בספיגה גבוהה ובטכנולוגיה מתקדמת וייחודית, הויטמין בעצם מצופה שכבות שומניות הזהות לרכיבי דופן התא ונקלט בקלות וביעילות דרכו עד פי 5 מהספיגה מויטמיני C רגילים אחרים וללא כל תופעות הלוואי.
עצם הציפוי השומני (פוספוליפידי) של הויטמין מאפשר לו להיספג במערכת העיכול כשומן ולכן לא נוצר גירוי במערכת העיכול במינונים גבוהים.
כמו כן, הציפוי המיוחד מגביר את הטמעתו וספיגתו בגוף, מונע התפרקותו בחומציות הקיבה, ונספג ישירות בתאים.
מדובר במנגנון ספיגה חדשני ושונה מהותית מכל סוגי ויטמיני C הנמכרים בארץ.

ויטמין סי ליפוזומלי הוא התרופה שאתן צריכות בבית בשעת חירום ויכול תוך שעות ספורות להביא להקלה של מגוון תסמינים.
החורף הזה עוברים לויטמין סי ליפוזומלי.

השאר תגובה