מגנזיום והרפיה

ראשית חשוב להדגיש שמגנזיום הוא בין מינרלי ההרפיה וההרגעה החשובים ביותר בטבע , הוא קשור ישירות לאיכות השינה, למצבי סטרס, לשחרור אנרגיה, להורדת כולסטרול, למצבי רוח, לחולשת שרירים, טריגלצרידים, עייפות ועוד עוד.

למעשה מדובר באחד המינרלים הנפוצים ביותר בשימוש ברפואה הקונבנציונלית.
בחדרי המיון למשל משתמשים במגנזיום כ״תרופה קריטית״, אם אדם גוסס מהפרעות קצב מסכנות חיים או פעימות לב לא סדירות משתמשים במגנזיום תוך ורידי. כנ״ל לגבי אנשים שמתכוננים לבדיקת קולונוסקופיה או לאנשים שסובלים מעצירות.
אבל אין צורך להגיע לבית החולים בשביל לקבל מגנזיום, מהסיבה הפשוטה שלא מדובר בתרופה כלל וכלל. מדובר במינרל שלאט לאט נעלם מהקרקעות ומהצמחים שלנו. אנחנו בקושי שותים מים מבארות תת-קרקעיים שספגו מינרלים מהקרקע בגלל שזיהמנו את רובם ונאלצנו לסגור אותם עם השנים ושותים מים שנאספו על פני הקרקע שעוברים טיהור נוסף והתפלה וע"י כך גורמים לאיבוד נוסף של מגנזיום שבקושי גם היה מלכתחילה. בנוסף הזמן עושה את שלו וככל שאנחנו מתבגרים ספיגת המגנזיום יורדת גם היא.

מינרל ההרגעה

חשבו על מגנזיום כמינרל ההרפיה. כל דבר שהוא חזק, נוקשה, חסום – בין אם מדובר בחלק גוף או אפילו מצב רוח – הוא סימן של מחסור במגנזיום.
המגנזיום אחראי על מעל 300 תגובות אנזימתיות בגוף והוא קיים בעיקר בעצמות, בשרירים, ובמוח. הגוף משתמש במגנזיום בין היתר כדי לייצר מולקולות אנרגיה שהגוף משתמש כדי להפעיל תהליכים תאיים רבים. למשאבות כימיות רבות ושונות לעבודה, כדי לייצב ממברנות, וכדי לעזור לשרירים להירגע.
קיים קשר הדוק בין תפקוד הגוף והמוח. כשנוטלים מגנזיום גליצינאט (כלומר שקשור לחומצת האמינו גליצין) ,המולקולה מגיעה לתוך התא ועוברת תהליך מטבולי שמשחרר את המינרל מחומצת האמינו וגורם לשניהם להיות זמינים לתהליכים השונים באיברים ובמערכות השונות בגוף.
אחד התפקידים העיקריים של מגנזיום הוא גם לאזן את רמות הסידן בגוף. רוב האנשים יודעים כמה חשוב סידן לבריאות עצם, אבל מה שלא הרבה יודעים הוא שמגנזיום נחוץ על מנת לאזן את רמות הסידן, וללא רמה מספקת של מגנזיום בגוף הסידן יכול להפוך לרעיל.

מגנזיום כטיפול בסטרסט, חרדה ודיכאון

סביר להניח שהסיבה לכך שמגנזיום הוא כל כך יעיל הוא משום שאנשים רבים חווים תסמיני חרדה בולטים יותר כתוצאה מהמחסור במגנזיום ולא כתוצאה מסטרס מהסביבה.

מחקרים מוכיחים

The multifaceted and widespread pathology of magnesium deficiency