מה הקשר בין עייפות כרונית וחוסר באנרגיה לבין מחסור בברזל?

סובלים מעייפות כרונית ללא הסבר? חשים תשישות גופנית גם ללא כל מאמץ פיזי? זה הזמן לדעת הכול על הקשר הישיר (והעקיף) בין עייפות וסימני תשישות לבין מחסור ברזל בגוף.

מספר עובדות על ברזל בגוף

ברזל המצוי בגוף האדם בכמויות מזעריות של 3 עד 5 גרם, מהווה את אחד מהרכיבים החיוניים ביותר לקיומינו, וזאת בשל הסיוע אותו הוא מעניק למגוון רחב של תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגופינו, דוגמת: ייצור תאי דם אדומים, נשיאת חמצן לתאי הגוף ושמירה על פעילותה התקינה של מערכת החיסון. על פי נתוני הארגון הבריאות העולמי, קרוב ל-80% מאוכלוסיית העולם סובלים ממחסור בברזל בתקופות כאלו ואחרות במהלך החיים, כאשר 30% מתוכם עשויים אף לסבול מאנמיה הנגרמת כתוצאה מחוסר ברזל בדם.

מחסור בברזל – כיצד הוא משפיע על מערכות הגוף ועל עייפות כרונית?

מחסור בברזל, הנגרם ממספר סיבות מרכזיות כגון: תזונה לקויה, דימומים, קושי בספיחת ברזל בשל מחלות כרוניות בדרכי העיכול ועוד, משפיע בצורה רבה על מערכות הגוף, וברוב המקרים הוא מגביל את נשיאת החמצן לתאי הגוף (ועקב כך גורם לבעיות התפתחות וצמיחה), מגביר את תחושת העייפות והתשישות הגופנית הלא מוסברת, פוגע במערכת החיסון ובמקרים מסוימים הוא אף עלול להוביל לאנמיה.

בדומה לכל מנגנון אחר בגופינו, גם מחסור ברזל בדם משדר "אותות" למערכות הגוף השונות באמצעות תסמינים כגון: ידירה משמעותית בביצוע הגוף השונים, תחושת עייפות מוגברת, קושי בשמירה על חום גוף לאורך זמן, נטייה מוגברת לזיהומים עקב פגיעה בתפקודה של מערכת החיסון, דפיקות לב מואצות בעת מאמץ פיזי מתון, נשירת שיער, יובש בקצוות הפה ועוד.

עייפות כרונית ומחסור בברזל

עייפות כרונית ומחסור בברזל – כיצד תתגוננו מפניהם?

במידה וגם אתם סובלים מעייפות, תשישות ומיתר התסמינים הנלווים למחסור בברזל, זה הזמן לקיים שתי בדיקות דם המיועדות לאבחון רמות הברזל המצויות במולקולות ההמוגלובין ובמאגרי הברזל המצויים בכבד, בטחול ובמח העצמות. במקביל לבדיקות הדם, אנו ממליצים לכם לשלב בין נטילת תוספי ברזל לבין שינוי יסודי בתפריט היומי שלכם. את התפריט מומלץ להרכיב ביחד עם דיאטנית קלינית (הציגו בפניה את תוצאות בדיקות הדם).

IRON MAX  – ברזל נוזלי עדין בספיגה גבוהה

  • ברזל נוזלי טבעי בתוספת ויטמין C לספיגה מקסימלית
  • בטעם אוכמניות טבעי, ללא סוכר / חומרים משמרים.
  • אינו גורם לבעיות עיכול – ללא תופעות לוואי!
  • מסייע בנשירת שיער.
  • חשוב ליצירת תאי דם אדומים ולייצור המוגלובין
  • טיפול באנמיה ועיפות כרונית (בשילוב B12)
  • מתאים לנשים בכל שנות הפוריות, בזמן הריון והנקה.
  • גורמים הידועים כמעכבים ספיגת ברזל כמו תה, קפאין, סובין חיטה חומצה פיטית, חלבון ביצה, מוצרי חלב, תכשירי סידן וסותרי חומצה אינם יוצרים אינטראקציה עם ברזל ביסגליצינאט ולכן אינם פוגעים בספיגתו.

IRON MAX מיוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומאושר ע"י האגודה הבינלאומית לספורטאים.

רכיבים: ברזל עדין (ביס-גליצינאט), ויטמין סי, מים מסוננים, אוכמניות, גליצרין צמחי.

הוראות שימוש:
גיל 4-6 חודשים: חצי מזלף (10 טיפות) פעם ביום.
גיל 6 חודשים ומעלה: מזלף אחד מלא (20 טיפות).
גיל 18 ומעלה: שני מזלפים.

מספר מנות הגשה: 60