מולקולות צמחיות ביו-אקטיביות

כאשר מאפשרים למיקרואורגניזמים מזהמים להתרבות במהירות בגוף, הם מהווים תורמים עיקריים לדלקות, רעלנים, רדיקלים חופשיים ומתח, ומובילים למחלות ניווניות ולהזדקנות מוקדמת. לפיכך, אנחנו חייבים למצוא דרכים לעצור את גידול היתר של פטריות, חיידקים ווירוסים פתוגניים בריאות, במעי, באיברים הפנימיים, ברקמות ובצינורות.

חיידקים טובים ופחות טובים

מיקרואורגניזמים רבים נמצאים בתוכנו ביחד, ולעתים קרובות בסימביוזה. למעשה, ישנם יותר תאים זרים בתחומי הגוף שלנו מאשר ישנם תאי אדם, כך שאנחנו יכולים לשקול מבחינה פילוסופית את השאלה, "האם הם באמת זרים?" מדענים רבים טוענים שאורגניזמים אלה, שהתקיימו בתוכנו ומסביבנו לאורך כל ההתפתחות של המין האנושי, קרוב לוודאי מילאו תפקיד מכריע בעיצוב מאפיינים רבים שלנו, החל במבנה של מערכות העיכול והנשימה וכלה במנגנוני ייצור האנרגיה שקיימים בכל אחד מהתאים שלנו. כל עוד יש לנו מערכת חיסונית כשירה, איזון בין מרכיבי החיסון ההומורליים (מוגדרים וקשורים לנוגדנים) לבין הרכיבים התאיים (לא מוגדרים, מולדים), אנחנו נשמור על קשרי גומלין שלווים עם המיקרובים הטבעיים השוכנים בקרבנו.

אנטיביוטיקה

מה קורה כשהאיזון מופר?

ההזדמנות להרמוניה ואיזון נהרסת ברגע שאנחנו מעדיפים היבט אחד של המערכת החיסונית על פני האחר.מערכת החיסון מעוררת את החסינות ההומורלית על חשבון החסינות התאית, וכך מוביל לחשיפה מוגברת למיקרובים חדשים שונים שחודרים לגופנו ללא התנגדות במהלך הילדות המוקדמת, ומתבצרים ופורחים על חשבוננו. הפעלה הומורלית מוקדמת זו גם תורמת למגפה של אלרגיות, אסתמה, גירוי ריריות, מחלות חיסון עצמי וסרטן. כתוצאה מכך, מערכת החיסון שלנו סובלת מעומס יתר כרוני ואינה יעילה, דבר המוביל לזיהומים חוזרים ונשנים, בעיות נשימתיות, מצבים דלקתיים, מחלות לב וכלי דם והפרעות עיכול.

חוסר איזון ודיכוי של המערכת החיסונית מחמיר עוד יותר בגלל חסכים ומחסורים תזונתיים, חשיפה למזהמים ולרעלנים במזון, במים ובסביבה, חשיפה אלקטרומגנטית, והנטייה של אנשים בימינו לחיות, לעבוד ולנסוע בשטחים מלאכותיים סגורים וצפופים, וכל אלה מגבירים באופן עקיף את כמויות המיקרואורגניזמים המזהמים שחודרים לגופנו ופורחים שם. בכל פעם שאנחנו נכנעים למיקרובים הללו וחווים סימפטומים של "זיהום" אנחנו מניחים שאנטיביוטיקה תציל אותנו, אבל המחיר שאנחנו משלמים הוא רעילות נוספת, דיכוי המערכת החיסונית ומיקרובים אלימים פי מאה, שרבים מהם היו קודם יחסית שפירים.

עשו לנו לייק והשארו מעודכנים בחדשות מעולם הבריאות!

טיפול באנטיביוטיקה? לא תודה

אמצעים אגרסיביים של מלחמה במיקרובים עם אנטיביוטיקה קטלנית הם גם עקרים וגם מזיקים, כי חיסול מוחלט הוא בלתי אפשרי והתנגדות המיקרובים היא בלתי נמנעת. חיידקים המותקפים באנטיביוטיקה יכולים לעבור מוטציה וליצור מושבות חסינות של סופר-חיידקים שמפרישות ביופילם (biofilm), שהוא חומר רירי ומרופש שפועל כמחסום בפני פקטורים חיסוניים ופעילות אנטיביוטית. חיידקים המטופלים באנטיביוטיקה גם עוברים מוטציה לצורות עם ליקוי הנמצאות בדופן התא, והם יכולים להסתתר באופן קבוע בתוך התאים שלנו כשהם מוגנים מפני המערכת החיסונית שלנו.

בחברה שבה כמעט כל אחד היה חשוף לאנטיביוטיקה, מושבות חיידקים חריגות כאלה נמצאות בכל מקום; ואילו הרעלנים שהמיקרובים האלה מפרישים ללא הרף קוראים תיגר על מנגנון ניקוי הרעלים, המערכת החיסונית והשלמות של התאים שלנו. הפרשות אלה, הידועות בתור אנדוטוקסינים, הן תוצרי הפסולת המטבולית של המיקרובים הפתוגניים, ולעתים הם הרעלנים החזקים ביותר הידועים לאדם. צורות מזהמות במיוחד של אנדוטוקסינים ידועות בתור מיקוטוקסינים הנובעים ממיקרובים פטרייתיים המתרבים במהירות כאשר חשיפה לאנטיביוטיקה הורסת את ההתנגדות הפרוביוטית ומרעילה את מנגנוני ההגנה של הגוף. מיקוטוקסינים מרעילים את המוח ואת כל הגוף לא פחות מאשר רעלנים מפחידים כמו מתכות כבדות.

ניתן להימנע מגידול-יתר של מושבות על-ידי שימוש בחומרים פעילים טהורים ונדיפים המופקים מצמחים (הזמינים בתור תרפיית תמציות צמחים ביו אקטיביות – Bioactive Plant FractionTM) שהוכחו מדעית כמי שפועלים בתור "שליחים" חזקים של המיקרובים, המאותתים בעדינות למיקרובים (באמצעות מה שידוע בתור "חוש מניין") שזה לא זמן מתאים להתרבות.

מצ"ב = מולקולות צמחיות ביו אקטיביות

מולקולות צמחים אלה משתלבות במספר תצורות:

  • הראשונה מיועדת לקדם איזון מתמשך בין המיקרובים שלנו (חיידקים, וירוסים ופטריות) לבין המערכת החיסונית שלנו;
  • השנייה מיועדת למנוע ולטפל בבעיות נשימה פוטנציאליות (לדוגמה, שיעול, גודש, קשיי נשימה) שעלולות לצוץ בתוך סביבות צפופות, מזוהמות וסגורות או בחשיפה לאלרגנים ולמזהמים;
  • והנוסחה שלישית מתמקדת בפעילות נוגדת חמצון – דיכוי רדיקלים חופשיים כמו גם מניעת היווצרותם מלכתחילה. תערובת רביעית שתהיה זמינה בקרוב מתוכננת בתור נוסחת "מתח" שתפחית באופן דרמטי את ההשפעה השלילית של גורמי מתח (לרבות מתח הקשור למיקרובים) על הגוף.

ניתן לשאוף את תערובות החומרים הפעילים הייחודיים האלה המופקים מצמחים ממשאפים נוחים לנשיאה, קטנים וניתנים למילוי, או שניתן לפזר אותם בלילה על-ידי מפזר אדים קרים על-קולי. פיזור בתוך מבנה הוא מועיל במיוחד לאורך כל השנה, כי אנחנו חשופים כל הזמן לגירויים ולמיקרובים במשק הבית, במיוחד לעובש. נבגי פטריות המשתחררים לאוויר הם עמידים ביותר ויכולים בקלות להתרבות בתוך הגוף כששואפים או מעכלים אותם. המולקולות הטהורות הפעילות שבמוצרי תמציות הצמחים הביו-אקטיביות בולמות את העובש (או אפילו הורגות אותו) לפני שיש לו הזדמנות להיכנס לגוף ולהתרבות. בנוסף, מולקולות צמחים פעילות אלה בולמות את הצורה "הסיבית" הפתוגנית יותר של שמרים, ומאפשרת להם להישאר במצב שפיר.

החומר הפעיל של השמנים האתרים

מכיוון שהם מכילים תערובות מיוחדות של מולקולות פעילות טהורות אשר נותנות לשמנים אתריים את תכונותיהם המועילות, מוצרי תמציות צמחים ביו-אקטיביות הם הרבה יותר חזקים ואמינים מבחינה תרפויטית מאשר שמנים אתריים מלאים – כמות קטנה עושה הרבה, כפי שהתכוון הטבע והוכח על-ידי המדע! להבדיל משמנים אתריים, הם לא מציפים את הריאות בחומר שמנוני שעלול להיות מעופש. בתור גופים מולקולריים ייחודיים, מרכיבי צמחים פעילים אלה אינם מתמוססים במגע עם שמנים אתריים ואינם נבלמים על-ידי המעכבים הרבים שנמצאים בתמציות של שמנים אתריים. מעכבים כאלה מאפשרים לצמח לדכא את המרכיבים הפעילים הטבועים בו עד לרגע שזקוקים להם – במהלך אירוע פציעה, כאשר גידול יתר של מיקרובים הופך לאיום. מומלץ להימנע מהמעכבים הללו בנוסחאות תרפויטיות משום שהם מפחיתים את היעילות והתועלת של המרכיבים הפעילים. בנוסף, שמנים אתריים הם שונים זה מזה בפעילות, בטוהר ובתוכן מקבוצה לקבוצה ומיצרן ליצרן, דבר המוביל לחוסר יכולת לחזות תוצאות של תרפיה – בעוד שמולקולות צמחים ביו אקטיביות הן חלקיקים כימיים נבדלים עם זהות וביצועים עקביים.

המצבים הרפואיים שהמולקולות הצמחיות יעילות במיוחד

מאות מחקרים מדעיים תיעדו שחלקיקי הצמחים הטהורים הללו יעילים במיוחד (1) בחשיפת התגנבות של אורגניזמים (וירוסים וחיידקים ששוכנים בתוך התאים שלנו, ומסתתרים מפני המערכת החיסונית ואנטיביוטיקה) למערכת החיסונית שלנו כדי שהיא תוכל לעשות את עבודתה; (2) עיכוב הגדילה של מושבות מיקרובים; (3) האצה וקיצור של טיפולים אנטיביוטיים ולפיכך הפחתת הרעילות וההתנגדות של חיידקים. נתגלה שמרכיבי צמחים פעילים אלה גם בלמו תאי סרטן שונים, ככל הנראה הודות ליכולתם להשמיד וירוסים, למנוע העתקה של וירוסים, ולגרום לתאי סרטן שונים להשמיד את עצמם באמצעות תהליך הידוע בתור אפופטוזה (מוות מכוון של תאים).

ריפוי מן הטבע

ישנן הרבה תכונות נהדרות אחרות שחושפות עד כמה הטבע הוא אינטליגנטי באספקת מולקולות הריפוי העתיקות הללו אשר "הוטמעו" בסביבה הקדמונית של כדור הארץ ושולבו בתוך כל היבט של החי והצומח. כאשר אנחנו חוקרים את יתרונות הבריאות המכריעים והגורפים שלהם, אין לנו ברירה אלא להכיר בכך שמוצרי תמציות צמחים ביו-אקטיביות ממלאים חלל גדול בכמות העצומה של גישות שירותי רפואה וטיפול עצמי הזמינות כיום. יהיה זה בטוח לומר שהיעדר "מנות הריפוי של הטבע" האלה לא יאפשר לנו להיות בריאים באמת – בתור חברים בחברה המודרנית הצפופה, הסובלת מדיכוי מערכת החיסון, מליקויי תזונה, מתח רגשי, קשיים פיזיולוגיים, חוסר איזון מיקרוביולוגי ומזיהום סביבתי. תרפיית תמציות צמחים ביו-אקטיביות היא חשובה לבריאות שלנו כמו התעמלות, ניקוי רעלים, הפגת מתח ומזון בריא. סוף כל סוף אפשר להכניס לסביבת הבית, העבודה והנסיעות את אותם גורמי ריפוי חזקים שאנחנו חווים בכל פעם שאנחנו משתמשים בריחנים ושואפים את ניחוח היערות והגנים של הטבע – ולהעניק לעצמנו תחושה של רווחה בכל מקום שבו נהיה.

לא רק תזונה

הורדת הלחץ והעלאת החיוניות

הוצאת סתימות כספית