הדור הבא של ויטמין D

עד לא מזמן חשבנו שמספיק לצאת לשמש על מנת לקבל בוסט של ויטמין d, אך בעשורים האחרונים מלבד המודעות הגוברת לסרטן העור, החלה המודעות גם לספיגה גבוהה וזמינות ביולוגית של הויטמינים בתאי הגוף.

כעת מתחוללת מהפכת מודעות נוספת, הומנית יותר – אופן הייצור של ויטמין D ושימוש בחומרי גלם טבעיים, שאינם מן החי.

קודם כל תכירו – ויטמין D

ויטמין D תאמינו או לא זה בכלל הורמון, ותפקידו העיקרי הוא וויסות חילוף החומרים בגופנו, של הסידן והזרחן ושמירה על רמתם התקינה בדם. עד המאה האחרונה הורמון זה היה מגיע אלינו בעיקר מחשיפה לשמש, והיה מיוצר בעור מכולסטרול לאחר חשיפה לקרניים אולטרה-סגוליות (קרני ה-UV). עם מהפכת הבריאות של המאה האחרונה, הבינו הרופאים כי לא כל אחד סופג את אותה כמות של ויטמין D מהשמש ויותר מכך גם לאנשים במקומות שטופי שמש, כמו ישראל, יכול להיות מחסור.

הסיבות למחסור מגוונות – בעלי עור כהה סופגים פחות ויטמין מעור בהיר, מסנני הקרינה וההגנות מהשמש מצמצמות משמעותית את הוויטמין המיוצר בדרך זו, כמו כן עם הגיל, יורדת היכולת של העור לייצר ויטמין D.

אצל אדם בן 70 רמות הויטמין D יהיו נמוכות בכ- 75% לעומת אדם צעיר, וכמובן שמיקום גאוגרפי כגון צפון אירופה אל מול אפריקה משחק תפקיד משמעותי בספיגת הויטמין.

כל זאת ועוד, קשה לצרוך ויטמין D ממזון, הוא נמצא באופן טבעי במזונות מועטים בלבד ובכמות מזערית.

 

כל מה שלא רציתם לDעת על ויטמין D 

בשל מחסור גדול באוכלוסיית העולם בויטמין D ,מחסור הגורם לבריחת סידן, בעיות מטבוליות ועוד, ממליצים המומחים פה אחד ליטול תוספי תזונה של ויטמין D.

לא הרבה יודעים אבל המקור הראשי לויטמין D3  נמצא בפרוות הכבשים.

היצרנים מבטיחים כי מדובר בהתהליך הומני והכבשים ממש קופצות להתנדב בו, אך האמת הרבה פחות נעימה . למען האמת כמיליון כבשים מתות כל שנה כתוצאה מתעשיית הויטמין D.

רבים מאמינים בטעות כי גז הצמר מקל על כבשים. אולם בפועל, הגז מתבצע באלימות, פוצע את הכבשים, בחורף מותיר אותן ללא כל הגנה מהקור ובקיץ חושף את עורן לפגיעת השמש הקופחת.

אחד הערכים שמובילים את החברה היא גישה אקולוגית וברת קיימא. אנו מאמינים באי-אלימות כלפי בעלי חיים ועל כן כל תוספי התזונה שלנו 100% טבעונים.

כיום אנו החברה הראשונה והיחידה בישראל שמייצרת ומשווקת ויטמין D3 טבעי, טבעוני, ובעל אחוזי ספיגה חסרי תקדים.

 

ויטמין D טבעוני, הומני וליפזומלי!

התגלית – חזזית!

את תמצית שמן הויטמין D3 של אקוסאפ אנו מפיקים מזן מסוים של צמח החזזית (Lichen).

חזזיות הן צמחים סימביוטיים אשר מורכבים מפטריות ואצות שהישרדותן תלויה זו בזו. שמן זה מופק מחזזיות הצומחות בטבע תוך שמירה על בית הגידול שלהן והמשכיותן.

התמצית מופקת ומזוקקת מחזזיות בתהליך רב-שלבי הכולל הפקה, זיקוק וריכוז. מלבד ההומניות לנו באקוסאפ חשובה מאוד גם הספיגה, ולכן שידרגנו משמעותית את המוצר עם  הטכנולוגיה הליפזומלית!

בפועל מה שזה אומר, הוא שכל מולקולת ויטמין D נעטפת במעטפת של פוספוליפידים (אבני הבניין של קרום התא בגוף שלנו) וכך נוצרים מבנים כדוריים הנקראים – ליפוזומים. הליפוזום חודר אל תוך התא ומתפרק שם, מה שגורם לזמינות ביולוגית יעילה ואפקטיבית במיוחד.

מנגנון ספיגה חדשני זה של הוויטמין כמולקולה שומנית הדומה למבנה התא שלנו, ומגדיל את הספיגה בגוף משמעותית יותר מכל נוזל, קפסולה או טבליה.

ויטמין D של אקוסאפ – יותר ספיגה, יותר זמינות ביולוגית , ידידותי לסביבה, וידידותי לבעלי החיים.