מה הקשר בין קומפלקס ויטמיני B לירידה במשקל?

אם אתם מתעניינים בירידה במשקל, אנחנו מניחים שאין צורך להלאות אתכם עם הקלישאה המוכרת של "אין תרופת קסם".

למרות כל הטרנדים ומיליארדי הדולרים שתעשיית הדיאטות מגלגלת, היום כבר ברור שירידה במשקל זה בעיקר עניין של אורח חיים, ובגדול לאכול נכון ולעשות פעילות גופנית, זה ה"סוד".

מה בכל זאת אפשר לעשות? קודם כל להבין איך עובדת מערכת העיכול שלנו, מה משפיע על המטבוליזם שלנו ובכך למקסם את התהליך,

איך עובד תהליך הירידה במשקל?

מטבוליזם, אתם בוודאי כבר יודעים, הוא התהליך הזה שאחראי על חילוף החומרים בגוף , על הפיכת המזון שאנחנו אוכלים לאנרגיה במקום לשומנים.

אותו תהליך מושפע מאוד מהתפקוד התקין של הגוף שלנו ובמילים אחרות, הוא מושפע מאוד מתצרוכת הוויטמינים והמינרליים היומית שלנו.

ויטמין B – שנחשב בעבר לוויטמין אחד ורק מאוחר יותר גילו את כל הסוגים השונים והחיוניים שלו – נחשב היום לקומפלקס של ויטמינים שבלעדיהם אנחנו די אבודים.

תיכף נפרט פה מה כל ויטמין עושה באופן ספציפי, אבל בגדול, כדאי שתדעו שהקומפלקס הזה אחראי על תפקוד מטבולי תקין של הגוף שלכם.

מי שאין לו מחסור בוויטמינים הללו לא יזיק לעצמו חלילה אם יבחר ליטול אותם כתוסף תזונה. ויטמינים מסוג B הם כאלה שהגוף מוכן גם לקבל בעודפים. לא צריך? לא נורא, מה שלא צריך יוצא בשתן.

אבל נטילת ויטמין B כאין בכך צורך, לא גורמת להאצת תהליך הרזיה מעבר למה שהגוף עושה באופן טבעי.

קחו קומפלקס B ותשילו כמה קילוגרמים

אבל מחסור בקומפלקס ויטמיני B עלול, בין יתר הנזקים, להאט את קצב הירידה במשקל שלכם. לכן אם הבריאות חשובה לכם, זה ברור, אבל אם גם לצד הבריאות אתם רוצים להשיל כמה קילוגרמים – קחו ויטמין B.

בשנתיים האחרונות לקחנו על עצמנו את האתגר לפתח את התשובה האולטימטיבית שתכיל אוסף של ויטמיני B ללקוחותינו.

הצבנו לעצמנו סטנדרט מאוד גבוה, ועשינו זאת. תוסף התזונה B-COMPLETE הוא תרכובת של כל ויטמיני ה B בחומרי גלם האיכותיים והטבעיים ביותר, ללא חומרים משמרים, סוכר, או רכיבים סינטטיים.

זה חשוב לשים לב לפרט הקטן הזה, כי יש לו השפעה גדולה על האופן שבו הוויטמינים נספגים בגוף, אם בכלל והרי אתם נוטלים ויטמינים כדי לספוג אותם, לא סתם בשביל השעשוע.

 

חשיבות של קומפלקס B אחרי ניתוחים בריאטרים

עכשיו, בואו נגיד שכבר ניסיתם הכל, וההשמנה אצלכם היא כבר משהו שמסכן את החיים שלכם והחלטתם לעשות ניתוח לקיצור קיבה או כל ניתוח בריאטרי (ניתוח לטיפול בהשמנת יתר)

כאן הצורך בנטילת ויטמינים הופך מהמלצה נחמדה לחובה בריאותית בלתי מתפשרת.

למה? כי כל סוגי הניתוחים הבריאטריים יוצרים הגבלה בנפח הקיבה ובכמות המזון שניתן לאכול.

אחרי הניתוחים הללו כבר אין אפשרות לספוג ויטמינים ומינרלים מהמזון.

אחד הסיכונים אחרי ניתוחים בריאטריים הוא תת-ספיגה של ויטמינים ומינרלים עד כדי חסרים תזונתיים משמעותיים שעלולים להתבטא בחולשה, אנמיה ואף בפגיעה במערכת העצבים.

אחרי ניתוח, הגוף זקוק לכל הוויטמינים ואבות המזון שהוא יכול להשיג, כך שבכל מקרה, חייבים לסייע לו עם תוספי תזונה, אבל כאמור, גם המטרה שלשמה בכלל הכנסתם את עצמכם לניתוח – הירידה במשקל – הוכחה כיעילה יותר כשנוטלים קומפלקס של ויטמיני B.

רשימת הוויטמינים בקומפלקס ויטמין B, כל אחד ותפקידו:

ויטמין B1 – מסייע בחילוף החומרים של חלבונים ופחמימות ובפעילות של מערכות העיכול והעצבים. חשיבותו של ויטמין זה עלתה במיוחד בעקבות פרשת רמדיה, כאשר עקב חסרונו בתרכובת מזון לתינוקות נפטרו ונפגעו מספר תינוקות.

ויטמין B2 – מסייע בגדילה ומונע מחסור בדם, חשוב לעיכול סדיר, לבריאות העור והשיער, ולפעילות תקינה של העיניים.

ויטמין B3 – מסייע בחילוף חומרים של סוכרים וחלבונים. חיוני לעצבים, לנשימה, לעיכול תקין וליצירת אנרגיה; מחזק את הזיכרון ומונע כאבי ראש ונדודי שינה.

ויטמין B5 – חיוני לפעולת העצבים, מערכת החיסון, ההורמונים הנשיים והכדוריות האדומות. נמצא בדבש מלכות, כבד, קטניות, אגוזים וחלמון ביצה.

ויטמין B6 – מסייע בחילוף החומרים של החלבון ופעילות העצבים. נמצא בבשר, דגים, ביצים, קטניות, אגוזים, נבטים ושמרים.

ויטמין B7 (ביוטין) – שומר על העור ועל הכדוריות האדומות ומקטין מתח נפשי. נמצא בכבד, חלב, ביצים, בוטנים ואגוזים, קטניות וירקות עליים.

חומצה פולית (ויטמין B9) – מונעת חסר דם, מחזקת את פעילות מערכת העיכול והזיכרון. נמצאת בבשר, דגים, תרד, אגוזים, דגנים וירקות עליים.

ויטמין B12 – גדילה, פעולת העצבים ויצירת כדוריות הדם האדומות.

חשוב לזכור, אם אתם כבר נוטלים ויטמינים, חשוב שתדעו שתמיד עדיף לקחת אותם בצורה נוזלית ולא בכדורים או טבליות. מחקרים מוכיחים כי 98% מתוסף תזונה בצורתו הנוזלית ייספג ישירות בגוף, אחוזי הספיגה בקפסולות או כדורים יהיו בין 5-18% בלבד.

זה קורה כי בתוספי תזונה נוזליים אין צורך לדחוס ולהוסיף לאבקת החומר חומרים שונים כמו חומרי דילול, ריכוך, חומרים מלכדים וחומרי ציפוי. התוספים הנוזליים לא משאירים אבקה בגוף ונספגים מיידית אל מחזור הדם.

אז אם החלטתם ליטול ויטמינים, אל תעמיסו על הגוף, תנו לו נטו את הוויטמינים ותהיו לנו בריאים.