זמינות ביולוגית בגיל הזהב – כיצד שומרים על מקסימום ספיגה?

אחרי מרוץ רב שנים להישגים,  קריירה ובניית משפחה מגיע גיל הזהב,  הגיל בו אנו נהנים מפרות עמלנו במשך השנים. לתקופת גיל הזהב פוטנציאל אדיר להיות המאושרת בחיינו, אך מעיב עליה צל –  גופנו אינו כשהיה בעבר ועלינו להקשיב לו ולעזור לו לצלוח את שנות הזהב, בתפקוד גבוה.

השינויים החלים בגופנו בגיל הזהב

השינויים החלים בגופנו בהגיעו לגיל השלישי הנם בין היתר, ירידה בצפיפות העצם, קושי בספיגה נאותה של ויטמינים מהמזון ובשל כך גם רגישות יתר למחלות המופיעות כתגובה למחסור בוויטמינים. במהלך השנים גם מערכת העיכול עוברת שינויים וסופגת פחות נוטריינטים מהמזון מבעבר. הקיבה לא מפרישה את אותה כמות אנזימים לעיכול המזון והרבה מהוויטמינים והמינרלים אינם מגיעים ליעדם ויוצאים מהגוף כלעומת שבאו. מכיוון שגוף האדם אינו מייצר ויטמינים ומינרלים בעצמו ועלינו לצרוך אותם ממקור חיצוני, הקושי בספיגה בגיל השלישי גורר אחריו בעיות גופניות רבות, כמו למשל: החל מגיל 60 חלה ירידה דרסטית ביכולת לספוג ויטמין D האחראי על צפיפות העצם ומבוגרים רבים עלולים לסדוק או לשבור את עצמותיהם כתוצאה מירידה בצפיפות העצם. עם ההזדקנות בולט במיוחד הצורך בוויטמינים B12 ו-D, חומצה פולית, אומגה 3, אבץ, ברזל.

רמות ויטמין B12 נמוכות לאורך זמן גורמות נזק בלתי הפיך לתאי העצב, דבר שעלול להוביל להפרעות זיכרון, לדיכאון, להפרעות פסיכוטיות, לאי שקט, לחולשת השרירים ולבעיות מוטוריות.

 ספיגה גבוהה סגולה לבריאות

כל הרופאים פה אחד ממליצים ליטול ויטמינים לא רק בגיל השלישי, אך בגיל זה יש להקפיד הקפדה יתרה. ישנם הרבה סוגים של ויטמינים המוצעים לגיל השלישי, אך מרביתם לא מספקים את התצרוכת שגוף מבוגר זקוק לה והסיבה היא פשוטה – ספיגה. רוב תוספי התזונה מגיעים אלינו בצורת כדור או קפסולה ועל מנת שיעברו בקלות במערכת העיכול בלי לגרותה יש לדחוס את אבקת הוויטמין לכדור, לדאוג למיצוקה ולצפות אותה בחומרים סינטתיים שונים על מנת שתעבור במערכת העיכול בלי לפגוע ברירית המעי. לכן, כשמדובר בנטילת כדור הרבה פעמים מיצי הקיבה ואנזימי העיכול עלולים לפרק חלק מהחומר הפעיל בתכשיר, כמו כן זמן הספיגה בטבלייה או כדור ארוך ביותר ומשפיע על התפרקות החומר הפעיל.

לכן, הצורה המושלמת ליטול ויטמינים ותוספי תזונה הינה בנוזל – הוא מתאים עצמו למערכת העיכול. אין צורך לעטוף אותו בחומרים שונים לכן זמן הספיגה שלו קצר ובנוסף נוכחות של סיבים תזונתיים במעי לא מקשה על פירוקו כמו על פירוק טבלייה או קפסולה. מחקרים מוכיחים ש-98% מתוסף תזונה בצורתו הנוזלית ייספג ישירות בגוף, לעומת אחוזי הספיגה בקפסולות או כדורים שהם בין 5-18% בלבד, כאשר מדובר בגוף בוגר שמלכתחילה יש בו בעיות ספיגה מדובר בהבדל משמעותי ומשנה חיים.

תוסף תזונה אופטימליתוסף ליפוזומאלי

אנו באקוסאפ הבנו עוד מראשית דרכנו כי ספיגה נוזלית היא האפקטיבית ביותר. במשך שנים אנו חוקרים ושואפים לספיגה האופטימלית והשלמה ביותר של כל תוסף תזונה שלנו. לאחר מחקר ופיתוח מעמיק, אנו גאים להגיש מבחר גדול של תוספים בטכנולוגיה המתקדמת בעולם, שהיא פריצת דרך מדעית בתחום הזמינות הביולוגית – תוסף עוצמתי המאפשר מעל ל 90% ספיגה של החומר הפעיל בתוסף – הטכנולוגיה הליפזומאלית.

טכנולוגיה ליפוזומאלית הינה פטנט ייחודי באמצעותו עוטפים את המולקולה של הוויטמין במולקולה מסיסה בשמן הנקראת פוספוליפיד, שהיא בעצם חלק מאבני הבנייה של כל תא ותא בגופנו. וכך נוצר ליפוזום: מולקולת שומן עגולה המכילה בתוכה את הוויטמין. מעטפת הליפוזום זהה למבנה התא ובמפגש עם קרום התא היא חודרת אליו בקלות, מתפרקת בתא ומספקת לגופנו את מלא החומר הפעיל לו תאינו זקוקים. למעשה מנגנון ספיגה זה אף יותר יעיל ממנגנון העיכול והזמינות הביולוגית הטבעית של המזון!

לסיכון, בגיל הזהב מתרחשים שינויים גופניים רבים אשר גורמים למחסור בויטמינים, מינרלים ואבות המזון. שינויים אלו מתרחשים באופן טבעי, אך כיוון שבגיל הזהב ישנה גם כן נטייה לפתח מחלות כרוניות ישנה עלייה בשכיחות אכילה לא מסודרת, מאוזנת ובריאה אשר גורמת לחוסרים תזונתיים. לכן יש להקפיד הקפדה יתרה על תוספי תזונה מחומרי גלם איכותיים ומובחרים וכאלה שיספגו בתאי היעד ויגשימו את יעודם.

מוזמנים להמשיך לקרוא מאמרים נוספים:

 

לכל שאלה או בקשה צרו איתנו קשר והצוות שלנו ישמח לענות לכם