מהי הכספית המצויה בשמן דגים, ומדוע היא מסוכנת לבריאותינו?

אומגה 3 מהחי וסכנת הכספית

בניגוד גמור לדעה הרווחת, אכילת דגים או שמן דגים איננה פעולה המטיבה עם בריאותינו, וזאת בעיקר בשל תכולת הכספית המצויה בהם במינונים גבוהים במיוחד. על פי דו"ח נוקב אותו פרסם בתחילת השנה (ינואר 2014), ארגון הסביבה האמריקאי, ה-EWG, עולה תהייה כיצד בכל רחבי העולם ישנה נטייה להתייחס לשמן הדגים כאל מקור מזין לאומגה 3 האמורה להטיב עם בריאותינו, כאשר בפועל בחלק גדול מהדגים כמויות האומגה 3 הן קטנות וזניחות. עוד טוען הדו"ח האמריקאי כי מרבית יצרני הדגים מסביב לעולם אינם מספקים מידע חיוני לצרכניהם אודות רמות הכספית המצויה בשמן הדגים ומסוכנת לבריאותינו.

מהי כספית ומדוע היא מסוכנת לבריאותינו?

הכספית היא למעשה יסוד מתכתי נוזלי בו נעשה שימוש בתעשיות שונות כגון: בענף רפואת השיניים לצורך הכנת סתימות, בתעשיית כלי הנשק לצרכי הכנת חומרי נפץ, בענף החקלאות לצרכי השמדה וקטילה של פטריות המזיקות לצומח ובעוד שורה ארוכה של ענפים תעשייתיים. מתכת זו נחשבת כרעילה לגוף האדם, וספיגתה בגוף עלולה להוביל ליצירת תהליכים דלקתיים וסרטניים המהווים גורם סיכון למחלות לב.

הסכנה בצריכת דגים מהחי, בין אם מדובר באכילת דגים טריים, שימורי דגים (טונה) או נטילה של שמן דגים, קשורה באופן ישיר לרמות הכספית בדם. על פי מחקרים שונים הנערכים בתחום עולה כי הכספית אותה אנו צורכים דרך הדגים או שמן הדגים היא למעשה מתיל-כספית (כספית אורגנית), המגיעה למי הים דרך השפכים והפסולת של התעשיות השונות. פסולת זו נאכלת על ידי הדגים המצויים במי הים, ומכאן היא מגיעה לצלחת שלנו ונספגת בכל תא בגופינו, לרבות, תאי מוח.

במקביל, גם דגי בריכה מכילים כמויות גדולות של כספית, וזאת משום שהם גדלים בתנאי צפיפות המחייבים אותם להיות ניזונים מהפסולת של עצמם, וכפועל יוצא מכך הם נחבלים יותר ומפתחים דלקות באופן תדיר יותר.

כפועל יוצא מכל האמור לעיל, צריכת אומגה 3 החיונית לגופינו, טוב שתעשה באמצעות מקורות צמחיים, או לחילופין, באמצעות תוספי מזון המכילים חומצות שומן מסוג אומגה 3, ולא באמצעות אכילת דגים או נטילה של שמן דגים.