ויטמין B12 עובד בסינרגיה עם חומצה פולית

B12 וחומצה פולית בהריון

שני הויטמינים, ויטמין B12 וחומצה פולית, חשובים ביותר לחלוקת כל התאים להתפתחות מערכת העצבים, ובהתפתחות העובר.

מחסור ב-B12 עלול לגרום לאנמיה שנקראת אנמיה מקרוציטית. אנמיה היא מצב של מחסור בתאי דם אדומים אשר תפקידם הוא להעביר חמצן בגוף אל הרקמות השונות. אנמיה יכולה להתפתח עקב מחסור בויטמין B12, ברזל או חומצה פולית.

בזמן ההריון נפח הדם עולה ואיתו עולה נפח הפלזמה (נוזל הדם) ומספר הכדוריות הרדומות. נפח הפלזמה עולה יותר מעליית מספר כדוריות הדם האדומות, מה שגורם באופן טבעי לירידה של המוגלובין. בניגוד למה שמקובל לחשוב אין כל בעיה עם ירידה זו. מדובר בירידה טבעית שנקראת אנמיה פיזיולוגית של ההריון.

חומצה פולית בהריון

קיבלה את השם מהמילה הלטינית Folium בגלל שהוא נמצאת בריכוז הכי גבוה בעלים ירוקים Leafy greens.

ויטמין B9 חומצה פולית זהו ויטמין מסיס במים, מה שאומר צורכים יותר מדי חומצה הפולית מהמזון הגוף יפטר ממה שהוא לא צריך דרך השתן.

לחצ/י כאן לקריאת מחקר קליני שמוכיח את החשיבות שבנטילת חומצה פולית + B12 בהריון

חומצה פולית בהריון (ובכלל) הכרחית לחלוקת תאים תקינה לייצור ה-DNA. כתוצאה, תאים ורקמות שהתחלקו כמו תאי עור ומעיים מושפעים ישירות ממאגרי החומצה הפולית בגוף. אחד הסימפטומים הנפוצים של מחסור בחומצה פולית עלול להוביל למצב שנקרא דרמטיטיס סבוריאה (אובדן פיגמנט בעור).

חומצה פולית חשובה ביותר לשכפול של DNA, ועוזרת במניעת שינויים גנטיים העלולים לגרום לסרטן. החומצה הפולית חשובה למבוגרים לילדים ולתינוקות כדי ליצור תאי הדם האדומים תקינים ולמניעת אנמיה.

B12 מתיל קובלמין מכיל 1000 מק״ג של ויטמין בי12 ו 200 מק״ג של חומצה פולית.


למה כל כך חשוב לקחת B12 מסוג מתיל קובלמין?

B12 ופיברומיאלגיה