מהו ברזל עדין מסוג ביסגליצינאט ומדוע חשוב לעשות בו דווקא שימוש כתוסף תזונה? מדוע חשוב שתוסף הברזל יגיע כנוזל וכיצד ויטמין C מסייע לספיגת תוסף הברזל בגוף? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

ברזל – מספר עובדות שחשוב לדעתIRON_MAX_2015_white

ברזל הוא למעשה מינרל האחראי על נשיאת החמצן אל תאי הגוף השונים במערכת הדם, וכפועל יוצא מכך, הוא מסייע למגוון נרחב של תהליכים חיוניים המתרחשים בגופנו
לרבות, תהליכי ייצור של תאי דם אדומים ופעילותה התקינה של מערכת החיסון בגוף.

חוסר ברזל הינה תופעה נפוצה בעולם המערבי, והיא עלולה להופיע בין היתר בקרב נשים הרות ומניקות, ילדים המצויים בתהליכי גדילה, קשישים הסובלים מבעיות ספיגה, אנשים הנמנעים מאכילת בשר, ספורטאים ואנשים העוסקים בפעילות המובילה להזעה מוגברת, נשים וגברים הסובלים מבעיות כרוניות המובילות לדימום ממושך ועוד. ברוב המקרים, מחסור בברזל מעיד על אנמיה ובין יתר התסמינים לכך תמצאו: חיוורון, סחרחורות, עייפות יתר, דפיקות לב מואצות, נשירת שיער ועוד. אחת הדרכים להתמודדות עם מחסור בברזל היא באמצעות נטילת תוסף תזונה ברזל המסייע לגוף להתגבר על מחלות, תשישות, חולשה וכדומה.

מהו ברזל עדין?

תוסף תזונה ברזל מגיע בארבעה סוגי ברזל עיקריים: סולפאט– ברזל הקשור לגופרית, גלוקאנט- ברזל הקשור לחומצה גלוקאנית, פומרט- ברזל הקשור לחומצה פומרטית ו-ביסגליצינט- ברזל הקשור לחומצת האמינו: גליצין. מבין כל ארבעת סוגי הברזל, ברזל מסוג ביסגליצינט הידוע גם בכינוי ״ברזל עדין״ מהווה את תוסף התזונה היעיל ביותר לטיפול באנמיה המתעוררת עקב מחסור בברזל, וזאת בשל יכולת הספיגה היעילה יותר של הברזל בגוף. על פי נתוני מחקרים שונים עולה כי ברזל מסוג ביסגליצינט מוביל לספיגה יעילה עד פי 4 יותר מברזל רגיל. זהו ברזל קל לעיכול וכזה שנספג היטב בגוף.

IRON MAX – ברזל עדין

IRON MAX הינו תוסף ברזל נוזלי, עדין וקל לעיכול. התוסף הינו מומלץ למבוגרים וילדים כאחד בצורתו הנוזלית וזאת בשל הזמינות הביולוגית המיידית למחזור הדם.

IRON MAX זהו ברזל הקשור למולקולה שנקראת: גליצין ביסגליצינאט, ומוביל לספיגה יעילה פי 4 מזו של מלחי הברזל הרגילים. ספיגת ברזל

היעילה ביותר היא כשהברזל מגיעה בצורה של ביסגליסינאט, ומאפשרת נטילת מינון הנמוך ב-75% מן המינון הנהוג בטיפול בברזל סולפאט.

בנוסף גורמים הידועים כמעכבים ספיגת ברזל כמו תה, קפאין, סובין חיטה חומצה פיטית, חלבון ביצה, מוצרי חלב, תכשירי סידן וסותרי חומצה

אינם יוצרים אינטראקציה עם ברזל ביסגליצינאט ולכן אינם פוגעים בספיגתו.

איננו גורם לתופעות לוואי כגון: עצירות, שלשול, כאבי בטן, גזים ועוד.

 

IRON MAX – יתרונות

  • מכיל ויטמין C לספיגה אופטימלית בגוף.
  • המוצר אינו מכיל: סוכר, חומרים משמרים, סויה, חומרים מהחי, גלוטן, בוטנים או שאר אלרגנים.
  • מתאים לצמחונים/ טבעונים.
  • בטעם אוכמניות טבעי (מתוק וטעים).

רכיבים: ברזל עדין (ביס-גליצינאט), ויטמין סי, מים מסוננים, אוכמניות, גליצרין צמחי.
הוראות שימוש
גיל 18 ומעלה: מזלף 1 (20 טיפות), פעמיים ביום, אחרי הארוחה.
מספר מנות הגשה: 60