בין אם אלו הם הצעדים הראשונים שלכם בעולם הצמחונות ובין אם אתם צמחונים או טבעונים וותיקים, תמיד הרפואה הקונבנציונלית תשאל לשלום מאגרי הברזל שלכם. מלבד העובדה כי מזון צמחוני יכול להיות עשיר בברזל, תוספי התזונה המתקדמים של ימנו עשירים בברזל הרבה יותר ממנת בשר.

ברזל הוא אחד המינרלים החשובים ביותר לגופנו וממלא תפקיד חשוב בהתפתחות ושמירה על הבריאות הגופנית והשכלית והמנטלית. תפקידו – אספקת החמצן לתאי הגוף באמצעות ההמוגלובין בדם ובשרירים .הברזל הוא המקנה לדם את צבעו האדום. כמו כן מהווה הברזל מרכיב חשוב באנזימים רבים ותפקיד חשוב בהפקת האנרגיה בתאים.

ברזל סביב השעון

הברזל משפיע על חיי היום יום באופן ישיר וחסך בברזל נראה לעין ומתבטא בצבע עור חיוור, עייפות, סחרחורות, חולשה ובחילות, נשירת השיער ועוד. הברזל חשוב במיוחד לתינוקות, ילדים ומתבגרים זקוקים לו לתהליכי גדילה והתפתחות תקינה של הגוף והמוח. בנוסף הברזל משפר את יכולת הלמידה, הריכוז והחשיבה שלנו ומשפיע על היכולת לפתח שרירים והיכולת האירובית שלנו. הוא נמצא בכל תהליך ותהליך בגופנו.

רוב הרופאים יגידו לכם שתזונה עשירה בברזל היא תזונה עשירה בבשר ובמעבר לצמחונות נוצר חסך בגוף הגורם לנו לכל תופעות הלוואי של מחסור בברזל. אין ספק ששינויי התזונה אכן יש להם משמעות במצב הברזל בגופנו אך אין זה אומר כי בשר הוא המקור היחיד לברזל.

 

ספיגה גבוה עשירה בברזלהגנת ברזל

קיימים עשרות מזונות עשירים ושופעים בברזל כגון – תרד, צנוברים, מנגולד, תאנים, פטרוזליה מזונות על כגון שקדים, סלק, סלק ירוק, אבוקדו ועוד ועוד. סך הכל יש אין סוף אופציות טעימות ומזינות לצרוך מהן ברזל והן עונות על הצרכים והמלצות הרופאים, אך מה קורה שיש בעיית ספיגה?

ברזל מן הצומח נספג פחות טוב מברזל מין החי. יש גם לשים לב לרכיבים מסוימים העלולים לעכב את ספיגת הברזל – משקאות כמו קפה, תה, קולה ועוד.., מוצרי חלב ומזונות עשירים בסידן, מזונות המכילים סיבים תזונתיים כמו דגנים מלאים וקליפות של פירות וירקות וכמובן ישנם אנשים שגופם אינו סופג מלכתחילה ברזל בצורה מספקת.

הפתרון הוא פשוט, יעיל ומוכח תוסף ברזל בספיגה גבוהה  תוסף ברזל נוזלי, עדין וקל לעיכול. התוסף מומלץ למבוגרים וילדים כאחד בצורתו הנוזלית וזאת בשל הזמינות הביולוגית המידית למחזור הדם – תוסף הברזל של אקוסאפ נספג ביעילות גבוהה פי 4 משאר התוספים בשוק ובנוסף אינו גורם לבעיות עיכול שאלו הן תופעות לוואי הנפוצות ברוב תוספי הברזל. בנוסף הוא אינו מושפע מחומרים המעכבים ספיגת ברזל כמו קפה תה ומכיל וויטמין C המסייע לברזל להיספג בצורה אופטימלית בגוף.

דבר אחרון שחשוב לזכור הוא שברזל לא חסר רק למי שמחליט לעבור לצמחונות או טבעונות. בבשר אכן יש ברזל אך יש גם זרחן ברמה גבוהה אשר מונעת את ספיגת הברזל בגוף.

על מנת להעלות ערכים של ברזל פשוט קחו ברזל נוזלי בספיגה גבוהה, שאינו מכיל חומרים משמרים או חומרים סינתטיים וכמובן שאינו גורם לתופעות לוואי.

לפרטים נוספים אודות IRON MAX

השאר תגובה