הוא מסייע לטיפוח העור והשיער, תורם לירידה במשקל, מאזן את רמת הכולסטרול בגוף, מפחית את הסיכון למחלות לב, סוכרת וסרטן, עוזר למערכת העיכול, מסדיר את חילוף החומרים בגופינו, משפר את איכות השיניים וחוזק עצם הלסת, ובנוסף לכל אלו הוא גם מאפשר לנו להפיג מתחים…ועם כאלו יתרונות בריאותיים זה הזמן לדעת הכול על נפלאות שמן הקוקוס.

 

על נפלאות שמן הקוקוס

שמן הקוקוס המופק מאגוזי הקוקוס, הינו שמן צמחי הנפוץ לשימוש בעיקר בארצות טרופיות כגון: הודו, תאילנד, פיליפינים, סרי לנקה ועוד. עד לתחילת שנות ה-2,000 שמן הקוקוס "סבל" מתדמית בעייתית במדינות המערביות, וכל זאת בעקבות קמפיין תעמולה נגדי אותו מימנו תעשיית הנפט ותעשיית הפקת שמן התירס והסויה. אחת הטענות (המגמתיות) כנגד שמן הקוקוס לאורך כל השנים הייתה העובדה כי הוא מכיל למעלה מ-90% של שומן רווי, וכפועל יוצא מכך, שמן הקוקוס נחשב בעיני רבים כשמן העלול להסב לבריאות נזק רב.

כיום, ידוע כי אחוזים ניכרים מתוך השומן הרווי המצוי בשמן הקוקוס הם למעשה חומצות שונות בעלי מאפיינים אנטי-בקטריאליים, נוגדי חמצון ואנטי פטרייתיים. חומצות אלו מסייעות רבות לגוף האדם להתמודד עם מחלות שונות, וירוסים וחיידקים.

Coconut-Oil

במהלך השנים האחרונות נערכים מספר רב של מחקרים המעידים על יתרונות בריאותיים רבים לצריכת שמן הקוקוס. מחקרים אלו מתבססים בין היתר גם על עקרונות מערכת הרפואה ההודית המסורתית, העושה שימוש רב בשמן הקוקוס לצרכי ריפוי והחלמה. בין יתר נפלאותיו של שמן הקוקוס (כפי שעולה ממחקרים שונים הנערכים ברחבי העולם בנוגע לשמן הקוקוס) תמצאו:

  • שמן הקוקוס מכיל כ- 50% חומצת LAURIC. חומצה זו מסייעת באופן פעיל למניעת בעיות לב כגון: לחץ דם גבוה ורמות כולסטרול גבוהות.
  • בניגוד לשמנים צמחיים אחרים, השומנים הרוויים בשמן הקוקוס אינם מזיקים ואף מפחיתים את השכיחות של פגיעה ונזק לעורקים, וכפועל יוצא מכך, שמן הקוקוס מסייע למניעת טרשת עורקים.
  • השומן הרווי המצוי בשמן הקוקוס הינו בעל תכונות אנטי- מיקרוביאלי, דבר המסייע להתמודדות הגוף עם חיידקים, טפילים ופטריות המהווים גורמי סיכון להתפתחות בעיות בדרכי העיכול והמעיים. כפועל יוצא מכך, השימוש בשמן קוקוס מסייע לשיפור מערכת העיכול וחילוף החומרים בגוף. בנוסף, שמן הקוקוס מסייע לספיגתם של רכיבים מזינים אחרים דוגמת ויטמינים, מינרלים וחומצת אמינו.