רוב תוספי התזונה מגיעים לגופנו בצורת טבליות או קפסולות ואנו נוטלים מהם ובטוחים כי התכשיר נספג במלואו. אך להפתעתנו בגוף השינויים הם מינוריים עד כדי כך, שלעיתים כשתיגשו לבדיקת דם, תיווכחו לדעת כי הערכים הרצויים עלו רק במעט. אז מה התשובה? מדוע זה קורה?

תוספי תזונה בטבליות

על מנת לייצר תוספי תזונה בכדורים או טבליות, המעבדות דוחסות את הפורמולה כאבקה לכדור אחד, ומוסיפות חומרים נוספים כדי ללכד את חומרי התכשיר, חומרים שמשתדלים למנוע תופעות לוואי, לפעמים חומרי טעם (כמו בטבליות ברזל לילדים) . כל אלה יכולים לשנות את קצב פירוק הטבלייה וכך בעצם להאט את ספיגתו במחזור הדם ואף לגרום לתופעות לוואי במערכת העיכול.

על מנת להגן על מערכת העיכול כל טבלייה מצופה בחומר מיוחד להקל על התהליך במערכת העיכול אך מצד שני החומר המגן גורם לבעיות ספיגה.

מלבד זאת, רבים הוויטמינים העדינים, כלומר , שיעור איבוד החומר הפעיל בהם גבוה ועל מנת לגרום לספיגה מספקת יש ליטול כמות גדולה מן הוויטמין, דבר העלול לגרום לתופעות לוואי, מכיוון שכפי שהסברנו , בכל טבליית וויטמין ישנם חומרים נוספים העלולים להשפיע על גופנו.

ויטמין C

 

תוספי תזונה נוזליים

סוד התוסף הנוזלי הוא הקצב שלו. תוסף המגיע לקיבה בצורת כדור צריך לעבור תהליך של התמוססות לנוזל ורק אחר כך מתחיל שלב הספיגה ממערכת העיכול לתוך הדם.

תוסף שנלקח בצורת טיפות, סירופ, או קפסולות ג'ל, מגיע לקיבה כשהוא כבר נוזלי, ולכן הספיגה וההשפעה שלה מהירות יותר. תוסף שנלקחת בצורת טבלייה או קפסולה אבקתית מתחיל בדרך כלל להשפיע תוך 30-20 דקות מרגע הבליעה. להבדיל מ תוסף שנלקח בצורה נוזלית שהספיגה והזמינות הביולוגית שלו יתחיל להשפיע תוך זמן קצר. בנוסף, בשל תהליכי עיכול שונים והתאמתם לרכיבי התוסף, רובם של תוספי התזונה בטבליות או קפסולות עוברים תהליך ארוך בו רוב החומר הפעיל מתמוסס ואינו מגיע למחזור הדם ואינו נספג בגוף.

וויטמין C הוא אחד מהוויטמינים אם לא הוויטמין העדין ביותר, הוא מסיס במים ושיעור האיבוד שלו גבוה כך שעלינו ליטול ממנו מנות גבוהות על מנת שיהיה אפקטיבי כנדרש. יתר על כן , הוויטמין C

כפי שאנו מכירים אותו בפירות וירקות אינו נספג במלואו, למשל – כדי להגיע לצריכה טובה של וויטמין C עלינו לאכול בין 12 ל 24 תפוזים ביום. מעבר לכך שימאס לנו מהר מכל דבר כתמתם, הנזק לקיבה בגלל החומציות יהיה אדיר. גם גלולות וטבליות יהיו בשיעור איבוד גבוה בשל הנזכר למעלה.

 ויטמין C ליפוזומלי בנוזל – הדרך הטובה ביותר

פיתוחים פורצי דרך בתחום הספיגה ייצרו את וויטמין C הליפוזומלי. הויטמין C הליפזומלי הינו פטנט ייחודי בו כל מולקולה של ויטמין C נעטפת בציפוי של פוספוליפידים: אלו הן אבני הבניין של כל תא ותא בגוף שלנו. תהליך הייצור הייחודי הזה נקרא טכנולוגיה ליפזומאלית מכיוון שהציפוי של הפוסליפיד

יוצר מולקולות שומניות עגולות הנקראות: ליפוזומים – ואלה מכילות בתוכו את הויטמין. הספיגה גבוהה יותר, מתאימה בצורה מושלמת למערכות גופינו וללא תופעות לוואי, וכאשר הפורמולה הייחודית מוגשת בנוזל, אתם יכולים להפסיק לקנות 30 קילו תפוזים וליהנות מאיכות חיים גבוהה עם טכנולוגיה חדשנית בספיגה גבוהה מבית אקוסאפ.

השאר תגובה